Parke Altı Şilte Nedir?

Şilte ürünü laminat parke montajı yapılacak zemin üzerine yalıtım amaçlı kullanılır. Nem ve rutubet yalıtımını sağlar. Laminat parke ürününe esneklik kazandırır. Şilte ürünü ile kazanılan esneklik, oluşabilecek çıtırdama sesini azaltır. 3 mm ile 10 mm kalınlığı arasında şilte ürünü çeşitlerimiz vardır. Şilte kalınlığı arttıkça fiyat ve kalite o oranda artar. 3 mm şilte üreticiler tarafından önerilmektedir. 5 mm kalınlığında ki şilte montaj yapılacak zemindeki olası küçük hataları da bertaraf eder.

Neden Parke Altı Şilte Kullanılır?

Laminat parkelerin altına yalıtım amacı ile kullanılan ” Şilte ” laminat parkeye bir miktar esneklik de vererek zeminde olabilecek küçük hataları engeller. Parkede oluşabilecek neme ve darbe şeklindeki gürültülü seslere kesin çözüm olarak hayata büyük kolaylık sağlayan bu ürünler parkenin kullanım süresini uzattığı gibi aynı zamanda zemindeki pürüzleride alır ve oluşabilecek gürültü türünden tüm sesleri de önler.

Kapalı hücre yapısına sahip tamamen geri dönüşümlü malzemelerden üretilmiş ve doğal dış etkenlere karşı dayanıklılığını hiç bir zaman yitirmeyen ekstrüde polistren levhalardır.